Odhlučnění tepelných čerpadel

Protihlukový kryt pro odhlučnění klimatizace a tepelného čerpadla

odhlucnene-tepelne-cerpadloS novou moderní dobou přichází i nové technologie jako jsou napříkladTEPELNÁ ČERPADLA a KLIMATIZACE. Bohužel ne vždy, i přes své skvělé vlastnosti a úspory energií, jsou řešeny i hlukově. Většina z tepelných čerpadel vydává hluk, který se přes svou monotónnost stává nepříjemný jak pro Vás, tak pro Vaše sousedy. Firma ROMAn s.r.o. přichází s novým řešením odhlučnění tepelných čerpadel, odhlučnění klimatizačních jednotek díky svým RS panelům. Z těchto protihlukových pohltivých pozinkových panelů sestavujeme a montujeme protihlukové buňky, kryty, zástěny a ploty, které Vás od tohoto hluku ochrání.

Technický popis konstrukce protihlukového krytu pro odhlučnění tepelných čerpadel:

  • Samonosná konstrukce je na přání zákazníka ošetřena nátěrem tekuté barvy ve stupnici RALpodle postupu: Očištění rozpouštědlem, Vrchní lak (90mikronů).
  • Konstrukce je vybavena příslušnými ploškami pro usnadnění smontování . Obvodové stěny jsou spojeny šroubovými spoji včetně nosných rohů do kterých zasunut tlumící panel sání. Lamely tlumiče výdech jsou zavěšeny na obvodových stěnách.
  • Průhledné – čiré desky PMMA (nepropustnost 29dB) okno pouze na přání.
  • Panely jsou vyrobeny z pozinkovaného děrovaného plechu – tato strana je obrácena směrem ke zdroji hluku a z pozinkovaného plného plechu, který je na straně obrácené směrem ven od zdroje hluku.
  • Prostor mezi oběma plechy je vyplněn minerální vatou s vysokou hustotou doplněnou textilií, která brání úniku znečišťujících látek děrovaným plechem (vylétávání minerálních vláken).